Medvedia tiesňava a Semmeringský priesmyk

Destinácia: Rakúsko
Kód zájazdu: 1073568
Cena od: 94,05 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Turistika

Výber termínu

05.09.2020 2 dni First Minute 94,05 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Program:

1. deň:
Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Príchod do Mixnitzu a pešia turistika do MEDVEDEJ TIESŇAVY. Tiesňava je návštevníkom prístupná prostredníctvom stoviek drevených lávok, rebríkov a mostíkov. Prehliadka jedinečného lesného kostolíka Schüsserlbrunn, ktorý sa nachádza v skalnej stene. Pre fyzicky zdatnejších možnosť výstupu na 1 720 m vysoký skalnatý vápencový vrchol Hochlantsch. Pre ostatných je možnosť zostúpiť k turisticky obľúbenému slatinnému jazeru Teichalmsee s miestnou atrakciou – 8 metrov vysokou Trójskou kravou. Táto socha je zhotovená z niekoľko tisíc drevených doštičiek. V prípade priaznivého počasia možnosť kúpania sa v jazere. Trasa má dĺžku 12 km s prevýšením 900 m (s výstupom na Hochlantsch je prevýšenie o 400 m vyššie a 2,5 km dlhšie.  Na oddych a občerstvenie sú k dispozícii štýlové alpské hostince Zum Gutten Hirten a Steirischer Jokl. Podvečer odchod na ubytovanie, večera (fakultatívne) a nocľah.


2. deň:

Po raňajkách pokračovanie do Semmeringu a pešia túra k SEMMERINGSKÉMU PRIESKYMU. Možno tu objaviť prekrásne vyhliadkové miesta s pohľadmi na impozantné viadukty a tunely s panorámou hôr Rax a Schneeberg, ktoré sú motívmi bývalých dvadsaťšilingových bankoviek. Turistický chodník pozdĺž trate bol kedysi starým obchodným chodníkom cez Semmeringský priesmyk. Túra dlhá 9,5 km vedie zo Semmeringu k železničnej stanici Wolfsbergkogel a ďalej cez viadukt Fleischmann, Roter Berg, viadukt Kalterinne a Adlitzgraben do obce Breitenstein (4 -5 hodín).

Cena zahŕňa:
autobusová doprava, 1x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 1x raňajky, prehliadky podľa programu, vstupné do Medvedej tiesňavy,  sprievodca zájazdu

Cena nezahŕňa:
poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 4 EUR/pobyt

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 25 EUR

Večera: 15 EUR

Naša ponuka


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,04 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,45 HRK
Turecká lira  EUR 6,58 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »