15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Za krásami východného Slovenska

Destinácia: Slovensko
Kód zájazdu: 1097043
Cena od: 222,13 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

10.09.2020 4 dni First Minute 222,13 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Program:


1. Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Možnosť nástupných miest Trenčín, Piešťany, Trnava, Bratislava, Nitra Zvolen, Banská Bystrica. Príchod do starobylého mesta LEVOČA (UNESCO) – prehliadka mesta: budova bývalej levočskej radnice s arkádami (dnes Spišské múzeum), klietka hanby zo 16. storočia,  ako aj druhý najväčší kostol na Slovensku - Chrám sv. Jakuba - k mimoriadne cenným patrí najmä interiér kostola, ktorý je jedinečným múzeom stredovekého sakrálneho umenia. Neskorogotický drevený hlavný oltár sv. Jakuba je s výškou 18,6 m najvyšší svojho druhu na svete. Zhotovili ho z lipového dreva v dielni Majstra Pavla z Levoče. Návšteva Kostola sv. Ducha v Žehre, ktorý sa do dnešných dní zachoval v takmer neporušenej stredovekej podobe spolu s nástennými maľbami v jeho interiéri. Impozantný SPIŠSKÝ HRAD (UNESCO) je svojou rozlohou jedným z najväčších zrúcaninových hradných komplexov v strednej Európe. Odchod na ubytovanie, nocľah.


2. Raňajky. Návšteva Vojenského historického múzea vo Svidníku, následne presun na DUKLIANSKY PRIESMYK, ktorý predstavuje pôsobivé múzeum vojny pod holým nebom. Drevený gréckokatolícky Chrám sv. Mikuláša v Bodružali (UNESCO) je jedným z najstarších a najkrajších drevených chrámov na Slovensku. Okrem chrámu ho tvorí aj samostatná zvonica, priľahlý cintorín a drevená ohrada so šindľovou strieškou a vstupnou bránkou, ktorá je zakrytá kužeľovou strechou s makovičkou. Presun do jedného z najstarších slovenských miest a prehliadka mesta BARDEJOV (UNESCO) s návštevou trojloďovej Baziliky sv. Egídia so súborom jedenástich neskorogotických krídlových oltárov z 15. storočia. Nocľah.


3. Po raňajkách presun do mesta STARÁ ĽUBOVŇA a návšteva Ľubovnianskeho hradu. Jeho expozície sú venované histórii hradu, cechom, remeslám a posledným súkromným majiteľom hradu Zamoyským. Osobitnú expozíciu pod hradom tvorí Múzeum ľudovej architektúry – skanzen. ČERVENÝ KLÁŠTOR bol obývaný mníchmi  kartuziánskeho a kamaldulského rádu a preslávený hlavne frátrom Cypriánom, ktorý spravoval miestnu lekáreň. Možnosť plavby na pltiach prielomom Dunajca. Prehliadka mesta KEŽMAROK - radnica, Kežmarský hrad, Bazilika sv. Kríža, najstaršia a najkrajšia renesančná zvonica na Spiši, evanjelický drevený artikulárny kostol a iné. 


4. Raňajky. Návšteva druhého najväčšieho slovenského mesta KOŠICE, ktorému dominuje gotický Dóm sv. Alžbety, ktorý je najväčším kostolom na Slovensku a zároveň najvýchodnejšie ležiacou katedrálou západného typu v Európe. Ďalšie atrakcie: park so spievajúcou fontánou, Socha maratónca, a pod.  Po ceste naspäť zastávka v rozprávkovom  kaštieli BETLIAR, ktorý predstavuje reprezentačné lovecké sídlo uprostred nádherného anglického parku s romantickými stavbami, umelou jaskyňou a vodopádom. Nachádza sa tu aj pozoruhodná knižnica. Návrat do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.Cena zahŕňa:
autobusová doprava, 3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 3x raňajky, prehliadky miest podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu 

Cena nezahŕňa:
poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 8 EUR/pobyt, orientačné vstupné -  Chrám sv. Jakuba v Levoči 3 EUR, Kostol sv. Ducha v Žehre 2 EUR, Spišský hrad 8 EUR, Vojenské historické múzeum vo Svidníku + vyhliadková veža Dukla 2 EUR, chrám sv. Mikuláša v Bodružali 2 EUR, Bazilika sv. Egídia + veža v Bardejove 3 EUR, Ľubovniansky hrad + skanzen 6 EUR, Múzeum Červený kláštor 3 EUR, plavba na plti 14 EUR, Kežmarský hrad 6 EUR, Expozícia historických vozidiel 2 EUR, Dóm sv. Alžbety v Košiciach + krypta Rákocziho + dvojité špirálové schody + kaplnka sv. Michala + veža kráľa Žigmunda 5 EUR, kaštieľ Betliar 8 EUR

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 60 EUR

Naša ponuka


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 27,54 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,63 HRK
Turecká lira  EUR 7,23 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »