Skvosty a Perly nášho Slovenska

Slovensko 1 Slovensko 1 Slovensko 2 Slovensko 2 Slovensko 3 Slovensko 3 Slovensko 4 Slovensko 1 Slovensko 5 Slovensko 2 Slovensko 1 Slovensko 3 Slovensko 2 Slovensko 4 Slovensko 3 Slovensko 4 Slovensko 5
Destinácia: Slovensko
Kód zájazdu: 1121805
Cena od: 179 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

22.08.2020 5 dní Last Minute 179 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Súhrn zájazdu:
Jedinečný výlet za krásami Slovenska. Spoznajte počas 5. dní prírodné krásy, zaujímavosti, hrady, zámky, jaskyňu, rázovité dedinky Slovenska a užite si turistiku.

Program zájazdu:
1.deň:
Odchod v ranných hodinách.  Naša prvá cesta povedie na jeden z najmajestátnejších a zároveň najkrajších  slovenských hradov - Oravský hrad. Pozrieme si hrad so sprievodcom a nevynecháme ani hradnú studňu. Oravský hrad poslúžil ako bydlisko viacerým „rozprávkovým kráľom a hradným pánom". Cez rázovitú obec Podbiel známu tradičnými drevenicami sa presunieme k Oravskej priehrade. Táto obec je významná v jej bohatej histórii a zachovanej Pamiatkovej rezervácii. Podbiel leží na starej kupeckej ceste, známej aj ako jantárová cesta. Za oddychom sa presunieme k Oravskej priehrade a výletnou loďou si spravíme okružnú plavbu po priehrade. Vychutnáme si oravské piesočnaté pláže slnením a kúpaním. Presun na ubytovanie. Nocľah.

2.deň:
Raňajky, po raňajkách sa premiestnime na Jánošíkove diery. Spravíme si ľahkú turistiku po okolí a spoznáme tento úchvatný prírodný kras. Svoje meno dostali vďaka sústave tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Spolu sa tu nachádza viac ako 20 vodopádov, skalných útvarov a to nám prináša super možnosť na skvelé fotky a zážitky. Zvoliť si môžete z dvoch okruhov. Výlet je vhodný pre všetky vekové kategórie. Presun do rodnej dedinky Juraja Jánošíka - do Terchovej. Ochutnáme pravé terchovské špeciality a poprechádzame sa po tejto kopaničiarskej obci.  Presunieme sa do dedinky Čičmany, kde na nás čakajú typické pomaľované domčeky pripomínajúce perníkové chalúpky. Čičmianska výzdoba si získala veľkú popularitu aj na Zimnej olympiáde. Okrem najväčšieho lákadla tejto čarovnej dedinky – teda drevených zrubov s veľmi cennou architektúrou, ktoré sa stali aj pamiatkovou rezerváciou, navštívime tiež múzeum, ktoré mapuje spôsob zdobenia, výstavu krojov a aj dejiny obce. Presun na ubytovanie. Nocľah.

3.deň
Raňajky, po raňajkách presun do Bojníc. Pozrieme si romantický Bojnický zámok, ktorý ľudia často nazývajú aj ako rozprávkový zámok. Patrí k najnavštevovanejším a najkrajším zámkom nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Je plný legiend a povestí. Osobitné voľno. Poobede navštívime ZOO Bojnice, ktorá je najstaršou Zoologickou záhradou na Slovensku. Uvidíme viac ako 430 zvierat z celého sveta. Premiestnime sa na blízky chodník v korunách stromov Čajka v oblakoch, kde si vychutnáme nezabudnuteľný výhľad na okolitú prírodu. Presun na ubytovanie. Nocľah.

4.deň
Raňajky, po raňajkách presun do Banskej Štiavnice. Navštívime starobylé banícke mesto Banská Štiavnica. Pozrieme si Starý zámok, ktorý slúžil ako pevnosť. Prehliadneme si stredoveké centrum mesta s nevšedným stĺpom Svätej trojice a množstvom meštianskych domov.  Nevynecháme ani Botanickú záhradu. Dozvieme sa množstvo legiend zo 16. storočia pri prehliadke Nového zámku. Presunieme sa na Kalváriu - jedinečný, barokový komplex kaplniek a kostolov postavený na kopci, z ktorého je nádherný výhľad na mesto a okolie.  Presun na ubytovanie. Nocľah.

5.deň
Raňajky. Po raňajkách sa presunieme do nádhernej kvapľovej Harmaneckej jaskyne. Pozrieme si bohato zdobenú jaskyňu so snehobielou výzdobou, s rozsiahlymi dómami, vodopádmi a jazierkami. Náučným chodníkom sa presunieme k autobusu. Naša cesta bude pokračovať na návštevu dvoch tradičných dediniek - Vlkolínca a Španej Doliny. Vlkolínec (UNESCO) je podhorskou osadou so zachovanou ľudovou architektúrou. Dokumentuje stredoveké dedinské sídlo. Presunieme sa do baníckej obce Špania Dolina, s tradíciou baní, ťažbou medi a striebra a svetoznámym paličkovaným čipkárskym umením. Príchod do nástupných miest vo večerných hodinách.

Informácie o zájazde:
Cena zahŕňa:
- autobusová doprava  - 4 x ubytovanie s raňajkami - prehliadky podľa programu bez vstupov - sprievodca počas celého zájazdu - povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

Cena nezahŕňa:
  - pobytovú taxu 3 EUR / osoba / noc - vstupy do pamiatok 

Možné príplatky:
  - komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť cez CK - 2,20 €/deň - miestenka - 10 €/osoba - príplatok za jednolôžkovú izbu 18,00 EUR/noc - vstupy do pamiatok

Nástupné miesta:
22. -26. 08. 2020 
TRASA A: Bratislava, Trnava, Hlohovec, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín
TRASA B: Vranov nad Topľou, Michalovce, Humenné, Strážske, Košice, Prešov, Levoča, Poprad, Liptovský Mikuáš, Ružomberok

Doplatok za nástupné miesta:
- nástupné miesta bez príplatku - Košice, Prešov, Levoča, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Bratislava, Trnava, Hlohovec, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Trenčín - nástupné miesta s doplatkom 20 €/ osoba - Vranov nad Topľou, Michalovce, Humenné, Strážske            
25,90 e Ni tt sered ba Žilina, Považská Bystrica, Dubnica nad Váhom, Trenčín

Naša ponuka


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,32 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,48 HRK
Turecká lira  EUR 8,19 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »