Kalábria a Apúlia s kúpaním

Destinácia: Taliansko
Kód zájazdu: 642293
Cena od: 679 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

06.09.2019 11 dní 679 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy cez Brno (2. nástupné miesto) a prejazd cez Nemecko do Talianska .

 

2. deň: Prejazd naprieč Talianskom , dojazd do Kampánie - Paestum , návšteva Poseidonovho mesta aj prímorského letoviska , kde sa nachádza najvýznamnejší archeologický areál v Kampánii , dórska bazilika , Herin a Poseidónov chrám , múzeum . Ubytovanie v hoteli pri mori , popoludňajšie kúpanie a odpočinok na pláži .

 

3. deň: Poznávanie krás kraja Basilicata a Calabria , Rivella , pôvodne grécke mestečko vysoko v horách , byzantské kostolíky a barokový kostol San Nicolo , kláštor San Antonio , Maratea v panensky čistom zálive Golfo di Policastro , možnosť kúpania na najkrajšej pláži alebo pozdĺž prímorských skál , Múzeum Cedro v Santa Maria di Cedro s ochutnávkou , Diamante s príjemnou atmosférou prímorského mestečka . Odchod na ubytovanie v prímorskom letovisku , kúpanie alebo návšteva centra , fakultatívne večera .

 

4. deň: Po raňajkách v hoteli romantická horská cesta pozdĺž Kalábriou , ranná zastávka pre fotografov v mestečku Scalea s krásnou scenériou národného parku Pollino a vyhliadkou na Monte Pollino . Morano Calabro , horské mestečko na pyramídovom kopci , kláštor San Bernardino , hrad , Kapucínsky kláštor s vyhliadkovou terasou . Ďalej si prezrieme albánske mestečko Civita , možnosť turistiky na magickej tiesňave Raganello k Diablovmu mostu alebo návšteva albánskeho múzea . Odchod na ubytovanie do apartmánových viliek v oblasti Corigliano , kúpanie a odpočinok na plážach , večera .

 

5. deň: Výlet do mestečka Corigliano Calabro , kde sa nachádza kostol S. Antonia , prehliadka hradu s vyhliadkou . Ďalej pokračujeme do Sibari - archeologický areál jedného z najbohatších miest Veľkého Grécka starovekej Sybaridy , archeologické múzeum . Odchod do hôr cez Cerchiara di Calabria , kláštor z 11. stor . Santa Maria delle Armi na hore Monte Sellar , pútnické miesto s unikátnou relikviou , pohľad na Sibarskou úžinu , termálne siričité kúpele Grotte delle Ninfa , liečivý relax, kúpanie , večera .

 

6. deň: Celodenný odpočinok na pláži pri mori alebo fakultatívne výlet na juh polostrova : Crotone , pôvodne achajské mesto, centrum vinárskeho kraja Marchesato , pôsobisko Pytagorovej filozofickej školy , ďalej najvýchodnejšej kalábrijský mys Capo Colonna s archeologickým areálom s pozostatkom Hérinho chrámu , mohutným dórskym stĺpom , pôsobivý mohutný aragónsky hrad Le Castella , kúpanie v zálive Golfo di Squillace , cesta vinárskym krajom, večera a ochutnávka miestnych špecialít s výkladom . Návrat na ubytovanie .

 

7. deň: Návšteva pôvabného mestečka Rossano , centrá byzantskej civilizácie - byzantský kostolík , baroková katedrála s freskou z 9. st . Madonnou Acheropitou , Múzeum Diocesano ( s purpurovým kódexom z 6. stor. ) , Cesta k národnému parku, vychádzka v prírodnom parku Cozzo del Pesco s dlhoročnými gigantickými gaštanmi , byzantský kláštor Pathirion v krásnom prírodnom prostredí . Návrat na ubytovanie , kúpanie , večera .

 

8. deň: Cesta do Apúlie s výhľadom na čarovné Capo Spúlio a hrad Rocca Imperiale . Výlet do starovekého Metaponto , centra bohatého antického mestského štátu , kde žil Pytagoras , monumentálny dórsky chrám bohyne Héry s 15 stĺpmi . Pokračovanie cesty pozdĺž Tarentského zálivu do Tarenta s antickým múzeom , prístavom , starým mestom na ostrove , katedrálou z 11. stor . , aragónskou pevnosťou a rybími špecialitami . Prechádzka Apúliou do údolia trulli , výhľady na biele mesto Locorotondo , podvečerná zastávka v Alberobello s asi 1.500 domčekmi, kostolom , obchodíkmi s vínom , syrmi , likérmi a suvenírmi , ochutnávka s výkladom . Návrat na ubytovanie .

 

9. deň: Oblasť Valle d´Itria s ojedinelou architektúrou domov trulli, ranné foto Alberobella, kostol sv. Kosmy a Damiána, fascinujúce mestečko Matera (UNESCO) , historické Sassi so skalnatými obydliami a kostolmi, kde sa napríklad natáčalo Umučenie Krista od Mela Gibsona, prehliadka s miestnym sprievodcom, Gravina di Púglia v pohorí Murge , jaskynné obydlie z doby bronzovej a kostol v stenách hlbokej rokliny, normanská katedrála, fakultatívne večera.

 

10. deň : Bari , hlavné mesto Apúlie , kedysi centrum byzantských aj normanských vládcov južného Talianska , staré mesto s dominantou baziliky sv. Mikuláša a katedrála v apulsko - románskom štýle , unikátny oltárny baldachýn a biskupský stolec , normandsko - Štaufská pevnosť a hrad Rogera II . a Fridricha II . , prístav, možnosť obeda v rybej reštaurácií , kúpanie alebo prehliadka mesta, slávne divadlá Petruzzelo a Piccinni, guvernérsky palác. V podvečer odchod domov.

 

11. deň: Večer návrat do Brna a následne do Bratislavy.

Cena zahŕňa:
Doprava autobusom, 4x ubytovanie v hoteli, 4x ubytovanie v apartmanových vilách ( 4lôžk. apartmány s dvoma samostatnými izbami , cena nezahŕňa obliečky ), 8x raňajky a 4x večera, sprievodcovské služby, poistenie voči insolventnosti CK.

Cena nezahŕňa:
Jednoposteľová izba ( os / pobyt ) - 136 €, fakultatívny výlet 6. deň ( min. 25 osôb ) ( os / pobyt ) - 26 €, fakultatívne večera 3. deň ( os / pobyt ) - 20 €, fakultatívne večera 9. deň ( os / pobyt ) - 23 €, komplexné cestovné poistenie, pobytové taxy, prípadné ochutnávky a vstupné ( 85€)

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Názor CK:
Okrem iného uvidíte aj tieto miesta: PAESTUM - ROSSANO- ALBEROBELLO- MATERA - BARI

Naša ponuka


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,55 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,34 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »