Okolo Bodamského jazera a Kostnice

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 675174
Cena od: 329 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

04.09.2019 5 dní 329 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň: Odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách. Popoludní príchod do Bavorska k jazeru Chiemsee. Plavba loďou na ostrov Herreninsel , kde sa nachádza zámok Herrenchiemsee, postavený ako zmenšená kópia Versailles pre bavorského kráľa Ludovíka II. Príchod na ubytovanie , nocľah.

 

2.deň: Po raňajkách cesta na ostrov Reichenau na Bodamskom jazere , ktorý sa dostal vďaka areálu bývalého benediktinského kláštora z 8. storočia na zoznam UNESCO. Prejazd k ostrovu Mainau , nazývaného Ostrov kvetov. Tento ostrov je vo vlastníctve pôvodom švédskej šľachtickej rodiny Bernadotte. Vďaka tunajšej klíme rastú v zámockom parku palmy a ďalšie stredomorské rastliny. Súčasťou areálu je mimo zámku taktiež impozantný skleník , arboretum kvetinová vodná kaskáda alebo dom motýľov. Potom si prehliadnime historické Kostnice, kde odsúdili k smrti upálením Jana Husa.

 

3.deň: Dopoludnia návšteva švajčiarskeho mesta Sankt Gallen so slávnym kláštorom sv. Havla , zapísaným na zoznam UNESCO. Potom Bregenz, hlavné mesto rakúskeho Voralberska : hrad Hohenbregenz , najužší dom v Európe , kaplnka sv. Jana Nepomuckého , Martinsturm - najväčšia cibulovitá veža strednej Európy . Odtiaľ (možno loďou) do Bavorského Lindau s prehliadkou jeho historického centra , rozprestiarajúcim sa na malom ostrove v Bodamskom jazere.

 

4.deň: Ráno cesta do švajčiarskeho kantonu Graubunden k jazeru Igl Lai. Odtiaľ možnosť výjsť lanovkou na vrchol Parpaner Rothorn (2899 m) , odkiaľ je nádherný pohľad na viac ako tisíc alpských vrcholov. Popoludní návšteva Vaduzu , hlavného mesta Lichtenštajnského kniežactva a prehliadka Feldkirchu , najzápadnejšieho mesta Rakúska a najlepšieho dochovaného historického mesta Voralberska s hradom Schattenburg, katedrálou sv. Mikuláša alebo Lichtenštajsnkým palácom. Večer odchod domov.

 

5. deň: Návrat do Bratislavy v ranných hodinách.

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie v dvojposteľových izbách s raňajkami, služby odborného sprievodcu, poistenie CK proti úpadku.

Cena nezahŕňa:
komplexné poistenie (je možné dojednať v našej CK), prípadné vstupy.

Naša ponuka


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,55 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,34 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »