Hlavné mesta východu USA / Explore the Capital Region

Destinácia: USA
Kód zájazdu: 701727
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Začiatok a koniec:
Štart - Washington

Koniec - Washington  

Dĺžka:

12 dní / 11 nocí  

Nástup:
Denne od 01.04.2019 - 31.10.2019

(na vyžiadanie kalkulácia s nástupom v ľubovoľný deň, aj mimo predom kalkulovaných termínov)   

Cena zahŕňa:

·    Ubytovanie na 11 nocí v dvoch typoch hotelov vrátane miestnych taxi a poplatkov

·    Sprievodca jednotlivými atrakciami (elektronická verzia)  

Cena nezahŕňa:

·   Letenky (na vyžiadanie za príplatok podľa aktuálnej ponuky leteckých spoločností)

·   Prenájom auta

·   Cestné mýto

·   Poplatky za parkovisko

·   Vstupné do/na atrakcie ktoré nie sú predplatené v programe

·   Poplatky za národné parky    

Prehľad programu:
So štartom v hlavnom meste táto prehliadka Vás zavedie na návštevu veľa historických pamiatok a krajinných oblastí. Washington DC, Philadelphia, Colonial Williamsburg a Gettysburg privádzajú históriu k životu. Navštívte Amishov a poučte sa o ich jednoduchom živote. Užite si prístavy a pobrežie Marylandu a krásu údolia Shenandoah Valley.

Washington D.C. | Philadelphia | Amish Country | Baltimore Harbor | Chesapeake Bay | Virginia Beach | Colonial Williamsburg | Shenandoah NP  

Denný itinerár
 
Deň 01: Príchod do Washingtonu, D.C.
Príchod na medzinárodné letisko Dulles alebo Thurgood Marshall a presun do hotela. Vitajte v hlavnom meste Spojených štátov. Washnington DC priťahuje každý rok takmer dvadsať miliónov turistov ktorí robia z cestovného ruchu druhý najväčší priemysel v oblasti, tesne po federálnej vláde. Prekvapivo, vstup do väčšiny hlavných atrakcií je zadarmo.

Ubytovanie:
(STD) Quality Inn Mount Vernon alebo podobný (2 noci) ***
(SUP) Omni Shoreham Hotel alebo podobný (2 noci) ****+


Deň 02: Washington, D.C.
Preskúmajte najrôznejšie známe miesta, ktoré sú prevažne sústredené pozdĺž National Mall, často nazývaný „Nation´s Front Yard“; rozširuje sa od Lincolnovho pamätníka na Potomac k budove Kapitolu a najvyššieho súdu na Capitol Hill. Pozdĺž promenády je väčšina z 18 múzeí, ktoré tvoria Smithsonský inštitút, vojnový pamätník a Washingtonský Monument, ktorý ponúka jazdu na vrchol obelisku a leží južne od slávneho Bieleho domu. Neďaleko je Arlingtonský národný cintorín, Kongresová knižnica, Národná katedrála a Zoo. Samozrejme, že je tu k videniu viac než historické centrum. Washington má tiež rozvinutý nočný život. Popri prvotriednym reštauráciám, môžete vidieť show na Broadwayi, Washingtonské politické satiry a živú hudbu všetkých typov.  


Deň 03: Washington – Philadelphia, PA (142 ml/ 227 km)

Ráno opustite Washington a vydajte sa do Philadelphie, najvplyvnejšieho mesta v procese americkej revolúcie. Snáď najslávnejšou atrakciou je Liberty Bell Pavilion, domov 2080 libier vážiaceho zvonu a ktorý sa nachádza v národnom historickom parku. Len cez ulicu je Independence Hall, ktorý je známy ako miesto, kde bolo spísané vyhlásenie nezávislosti Thomasom Jeffersonon a následne prijaté dňa 04. júla 1776. Ďalším unikátnym historickým miestom stále zachovaným vo Philadelphii je dom Betsy Ross. Betsy Ross vraj ušila prvú vlajku Spojených štátov, ktorá bola predložená Georgovi Washingtonovi. Philly však nie sú len historické budovy a artefakty. Philadelphská zoo bola prvá národná zoo v Spojených štátoch a v súčasnej dobe je domovom pre viac ako 1.300 zvierat. Dotykové múzeum Please Touch Museum je jediné svojho druhu; je zvlášť vhodné pre mladších návštevníkov a ponúka možnosť spoznať exponáty ručne a dotykom.

Ubytovanie:
(STD) Holiday Inn Exp Penn´s Landing alebo podobný (1 noc) ***
(SUP) Sheraton Society Hill alebo podobný (1 noc) ****

   
Deň 04: Philladelphia – Bucks County – Amish Country, PA (134 ml/ 214 km)

Len hodina jazdy do Buck County Vás prenesie do malebného mestečka plného historickej atmosféry. Navštívite Washingtonov historický park na okraji rieky Delaware. Môžete zažiť tubing, jazdu na kajaku, kanoistiku, alebo rafting na najhistorickejšej rieke Ameriky. Pokračujte v ceste do Lancaster County kde nájdete kuriózne Amishské dediny, kde sa zastavil čas. Amishi, tiež známy ako „obyčajní ľudia“, sú zďaleka najlepší farmári tejto krajiny. Vezmite si vzdelávaciu prehliadku skrze autenticky zariadený starý amishský farmársky dom z roku 1840 alebo sa prevezte na koči ťahanom koňmi, nakoľko Amishi neuznávajú techniku tohto storočia a tým pádom ani auta. Užite si popoludnie nakupovaním keramiky, ručne vyrábaných dlaždíc a arts & crafts objekty v Kitchen Kettle Village, ktoré sa určite stanú veľkými a významnými suvenírmi.

Ubytovanie:

(STD) & (SUP) Amish View Inn & Suites alebo podobný (1 noc) ***+

 
Deň 05: Amish Country – Gettysburg, PA (65 ml/ 104 km) Ak sa rozhodnete dať si raňajky v hoteli, sadnite si určite k oknu, len tak sa môžete stať očitým svedkom skutočného Amishského života ako deti bežia cez pole smerom k jednomiestnej škole na horizonte. S výnimkou sviatkov, prázdnin alebo počas žatvy, je toto na dennom poriadku v čase medzi 8:00 a 8:30. Následne sa jazdou presuňte do Gettysburgu v blízkosti hraníc Marylandu. Navštívte národný vojenský park v Gettysburgu, ktorý preukazuje úctu najkrvavejšej občianskej vojne s 51.000 obeťami trvajúcej viac ako tri dni v lete roku 1863 a ktorý je miestom gettysburgskej adresy prezidenta Lincolna. V parku nájdete pamätník mieru s večným svetlom, návštevnícke centrum, mládežnícky tábor McMillan Woods, možnosť prehliadky autom a múzeum občianskej vojny. Absolvujte prechádzku pri sviečkach do ríše neznáma, ktorá začína pri dome Farnsworth House, kde budete sprevádzaný dobovo oblečeným sprievodcom dole samotnými ulicami, po ktorých sa prechádzali vojaci. Po dni strávenom v parku sa navečerajte v najviac historickom dome, najstaršom v Gettysburgu, v taverne Dobbin House Tavern, postavenej v roku 1776.

Ubytovanie:
(STD) Marriott Courtyard alebo podobný (1 noc) ***+
(SUP) Wyndham Gettysburg alebo podobný (1 noc) ****

 
Deň 06: Gettysburg – Baltimore – Annapolis, MD (93 ml/ 149 km)

Dnes prejdete cez Baltimore, domov svetoznámeho prístavu Inner Harbor, na Vašej ceste do Annapolisu. V Baltimore môžete preskúmať vnútro ponorky Tursk z druhej svetovej vojny alebo sa vyviezť do hornej časti the World Observation Level pre nezabudnuteľný 360° panoramatický výhľad na mesto, prístav a mimo neho. Prehliadnuť si môžete vnútro USS Constellation, poslednú vojnovú plachetnicu postavenú americkým námorníctvom. Pokračujte do Annapolisu, hlavného mesta štátu Maryland, krásneho prístavu pozdĺž zátoky Chesapeake Bay. Navštívte marylandskú radnicu, najstaršiu radnicu stále v legislatívnom využívaní. Prejdite sa pozdĺž mestského doku, alebo si spravte prehliadku námornej akadémie, k jej prednostiam patrí múzeum stavby lodí, Hemdonov pamätník, krypta John Paul Jonesa a socha Tecumseha.

Ubytovanie:
(STD) Best Western Annapolis alebo podobný (1 noc) ***
(SUP) O´Callaghan Annapolis alebo podobný (1 noc) ***+
 

Deň 07: Annapolis – Chesapeake Bay Area – Virginia Beach, VA (230 ml / 368 km)

Užite si scénicku jazdu po pobreží cez zátoku Chesapeake Bay keď budete opúšťať Annapolis a vydajte sa smerom k Virginia Beach. Skúste komentovanú prehliadku majáku alebo prehliadku zátoky pred pokračovaním do mesta. Virginia Beach je označované ako „najmenej stresujúce mesto v Amerike.“ Virginia Beach patrí medzi najlepšie národné miesto pre jej zdravý vzduch. Teplé dni, chladné večery, osviežujúca voda a jemný piesok, to všetko tu nájdete. Prejdite sa alebo si zajazdite na bicykli pozdlž najdlhšej pláže so 40 blokmi kamenistých promenád, zatiaľ čo vizuálne hľadáte delfíny známe pre svoje plávanie popri pobrežiu.

Ubytovanie:

(STD) Best Western Center Inn alebo podobný (2 noci) ***
(SUP) Wyndham Virginia Beach Oceanfront alebo podobný (2 noci) ****


 Deň 08: Virginia Beach, VA (230 ml/ 368 km)

Dnes si môžete vybrať, či si zajazdite na kajaku medzi delfínmi, zaskáčete na vodných skútroch, pustite sa do dobrodružstva športového rybolovu, či sa prejdete peši cez útočisko divej zveri alebo len jednoducho budete ležať na pláži zaliatej slnkom po celý deň. K dispozícii je tiež vodný park Ocean Breeze, virgínske akvárium, alebo jazda na bicykli cez národný park Prvého vylodenia. Na historickom pozadí, založenie Virginia Beach sa začalo v roku 1607, kedy slávny priekopník John Smith vykonal svoju prvú cestu z Anglicka do Nového sveta.  


Deň 09: Virginia Beach – Williamsburg, VA (59 ml/ 94 km)

Nechajte Virginia beach za sebou a pokračujte do koloniálneho Williamsburgu. Spravte krok späť viac ako 220 rokov do noci pred americkou revolúciou. Koloniálny Williamsburg je najväčšie národné žijúce múzeum histórie s viac ako 500 budovami, domami, obchodmi a tavernami zrekonštruovanými do podoby z 18. storočia. Medzi atrakcie, ktoré musíte vidieť patrí Miestodržiteľský palác, kapitol, umelecko-priemyselné múzeum DeWitt Wallacea, múzeum folklórneho umenia Aldricha Rockefellera a Bassettova hala. Samozrejme, výlet do Williamsburgu by nebol kompletný bez návštevy Jamestownu, americké miesto zrodenia a Yorktownu, kde sa zrodila americká nezávislosť. Toto regionálne trio sa stalo známe ako „americký historický trojuholník“. Kým ste v Jamestowne, určite navštívte múzeum The Jamestown Settlement living-history museum. Rovnako dôležitá je návšteva múzea Yorktown Victory Ceneter living-history museum v Yorktowne.

Ubytovanie:
(STD) Days Inn Colonial Downtown alebo podobný (1 noc) ***
(SUP) Westgate Historic Williamsburg alebo podobný (1 noc) ***+
 

Deň 10: Williamsburg – Charlottesville, VA (121 / 194 km)

Dnes budete cestovať do Charlottesville, domova Thomasa Jefferson a jeho dedičstva, ktoré sa nachádza v tieni pohoria Blue Ridge Mountains. Kráčajte v stopách Thomasa Jeffersona tým, že sa vyberiete na prehliadku jeho domova na dôchodku, The Monticello Plantation, a jeho milovanej virgínskej univerzity. Prehľadajte botanické exponáty v záhrade Monticello a pozrite si časti plantáži, ktoré boli kedysi domovom viac ako 130 pracovníkov. Susediac s pozemkom Monticello sa nachádzajú Jeffersonské vinice, pričom niektoré ich fľaše sa v súčasnosti považujú za najlepšie víno v celej Virgínii. Medzi ostatné zaujímavosti, ktoré musíte vidieť patrí Ash Lawn-Highlad, domov Jamesa Monroea, piateho prezidenta Spojených štátov, historické námestie so súdom a Michie Tavern, založená v 1784. Okrem toho, Charlottesvillská bohatá kultúrna a umelecká história je k videniu v ďalších prvotriednych múzeách, galériách, vinárstvach, obchodoch a parkoch.

Ubytovanie:
(STD) Holiday Inn Monticello alebo podobný (1 noc) ***
(SUP) Omni Charlottesville Hotel alebo podobný (1 noc) ****+
 

Deň 11: Charlottesville – Shenandoah Valley, VA (63 ml/ 101 km)

Opustite Charlottesville a vydajte sa smerom do údolia Shenandoah. Budete ohromený, pri preskúmavaní jaskýň Luray, najväčších jaskýň na východnom pobreží, s ich slávnou „Giant Hall“, obrovskou podzemnou komorou, kde si návštevníci môžu prezrieť úžasný rad kamenných útvarov. Rovnako pôsobivá je aj „Virgínska koruna slávy“, národný park Shenandoah, ktorý sa skladá z viac ako 197 tisíc akrov pôdy a je známy pre jeho nádherný panoramatický výhľad pozdĺž Skyline Drive. V parku sa nachádza celá plejáda typických rekreačných činností, z ktorých si možno vyberať; medzi obľúbené patrí pešia turistika a prechádzky v prírode po chodníkoch s celkovou dĺžkou viac ako 500 míľ, jazda na koni, cyklistika, rybárčenie a kanoistika.

Ubytovanie:
(STD & SUP) Skyland Resort* alebo podobný (1 noc) ***+
* Vzhľadom na unikátnosť tohto územia, obe kategórie ponúkajú rovnaký typ ubytovania priamo v parku.  

Deň 12: Shenandoah Valley – Medzinárodné letisko Dulles, DC (95 ml / 152 km)

Odchod na medzinárodné letisko Dulles alebo Thurgood Marshall.      

Naša ponuka


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,34 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,46 HRK
Turecká lira  EUR 6,70 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »