Školský výlet: Krásy hornej Oravy

Destinácia: Slovensko, Žilinský kraj
Kód zájazdu: 775998
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Jednodňové zájazdy
Školský zájazd

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

1-dňový školský výlet, počas ktorého spoznáme cez návštevu pamiatok históriu ľudovej architektúry a zároveň navštívime Oravský hrad a zvezieme sa na pltiach.

Program:
Odchod z nástupného miesta v ranných hodinách. Po príchode do Zuberca návštívime Múzeum oravskej dediny. Prezrieme si viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry a nevynecháme ani technické stavby ako mlyn na vodný pohon, plátennícky mangeľ na hladenie modrotlače, olejáreň, či hrnčiarska pec, alebo drevený gotický kostol sv. Alžbety Uhorskej zo začiatku 15. storočia.  Následne sa presunieme do Hornej Lehoty, kde nás čaká hodinová vyhliadková plavba na pltiach popod skalné bralo Oravského hradu spojenou s odborným výkladom histórie pltníctva. Plavbu ukončíme v Oravskom Podzámku, priamo nad ktorým sa týči Oravský hrad, jeden z najkrajších hradov u nás a národná kultúrna pamiatka z 13. storočia. V priestoroch hradu sa nachádzajú expozície Oravského múzea P.O.Hviezdoslava – etnografická, historická a prírodovedná. Pokračujeme do obce Leštiny. Tu sa nachádza drevený artikulárny kostol z roku 1688. Je postavený len z dreva, bez jediného klinca. Od roku 2008 je chránenou pamiatkou UNESCO. Zvnútra je bohato zdobený a jeho dominantou je najmä hlavný oltár zo začiatku 18. storočia. Popoludní cesta domov, pripadne po dohode možnosť zastávky v nákupnom centre počas cesty. Návrat vo večerných hodinách. Program zájazdu je možné meniť vopred po dohode..

V cene je zahrnuté:
Doprava klimatizovaným autobusom, služby sprievodcu CK, poistenie proti úpadku CK, Pedagogický dozor 3 miesta zdarma, minimálny počet 40 osôb, Prehliadky podľa programu bez vstupov do pamiatok

Možné príplatky:
Vstupné na Zámok Lednice: podľa vybraného okruhu Skleník: 40 Czk /študent/, Minaret: 30 Czk /študent/

Komplexné cestovné poistenie študent: 1,3 Eur/osoba/deň

Nástupné miesta: 
podľa požiadaviek

Termín zájazdu je orientačný a dá sa prispôsobiť požiadavkám kolektívu minimálne 40 a viac žiakov. Pri nástupe skupiny z ktoréhokoľvek miesta na Slovensku upravíme konečnú cenu podľa skutočnej trasy autobusu.

Naša ponuka


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,78 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,22 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »