Luhačovice - otváranie prameňov, Betlehem, Horní Lideč a Vizovice

Destinácia: Česká republika, Zlínsky kraj
Kód zájazdu: 839407
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

PROGRAM:
Odchod zo Žiliny o 7,30 hod., možnosť nástupu v Bytči a Považskej Bystrici. Po príchode na Moravu zastávka v Horní Lidči, kde si pozrieme výnimočný projekt, Česko–Slovenský betlehem, ktorého scéna je umiestnená na ploche 170 m2, pričom samotný betlehem má 50 m2, 230 figúriek, z toho 75 pohyblivých a viac ako 100 vyrezávaných stavieb. Praco-valo na ňom 15 rezbárov z Česka i Slovenska a jeho nosnou myšlienkou je spojenie biblického príbehu svätej rodiny v Betleheme s rozsiahlou kompozíciou.

Pokračovanie do Vizovice so známou pálenicou, kde si urobíme exkurziu do závodu Rudolf Jelínek, ktorý je vý-znamným producentom a exportérom alkoholických nápojov. Vstupnou bránou do Distellery Landu je podniková pre-dajňa, exkurzia začína v kinosále, kde sa v krátkom filme dozviete o vývoji pálenia na Valašsku, o procese výroby sli-vovice, v múzeu o vývoji a výrobe páleniek na Vizovicku. Ďalšou zastávkou je expozícia whisky, priestory egolizácie, „slivovicopád“, stáčiareň, záverečnou bodkou ochutnávka a malý darček ako pozornosť. Navštívime aj bielu perlu Valašska - zámok Vizovice, kde na reprezentatívnej trase môžeme obdivovať drahý nábytok, obrazy, porcelán, archi-tektonicky dokonalú zámockú záhradu s majestátnymi stromami, kvitnúcimi bylinkami a rybníkom v tvare slzy.

Ďalšou zastávkou bude známe kúpeľné mestečko Luhačovice, kde môžete obdivovať svojrázne až folklórne ladené se-cesné stavby Dušana Jurkoviča, ktoré sa pripravujú na zápis do zoznamu Unesco, poprechádzať sa po kolonáde, vychut-nať si sviatočnú atmosféru tradičného programu Otváranie prameňov, ktorým sa slávnostne začína kúpeľná sezóna. Ne-bude chýbať jarmok ľudových remesiel, kúpeľný park ožije vystúpením folklórnych skupín, hudobných a tanečných predstavení. Návštevníkov čaká krásne vyzdobené mestečko, zaujímavý program plný pestrých krojov, secesných kos-týmov, výstava automobilových veteránov, velocipédov... Táto tradícia pochádza ešte z čias prvej republiky, obnovená bola po r. 1989. Požehnanie prameňov symbolizuje poďakovanie a požehnanie ľudom, ktorí ich budú užívať, aj samot-ným prameňom.

Odchod na Slovensko


V cene je:

doprava autobusom, sprievodca CK


Možné príplatky:

vstupenky, cestovné poistenie

Naša ponuka


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,78 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,39 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť všetky »