Luhačovice - otváranie prameňov, Betlehem, Horní Lideč a Vizovice

Destinácia: Česká republika, Zlínsky kraj
Kód zájazdu: 839407
Cena od: 16,50 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

11.05.2019 1 deň 16,50 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

PROGRAM:
Odchod zo Žiliny o 7,30 hod., možnosť nástupu v Bytči a Považskej Bystrici. Po príchode na Moravu zastávka v Horní Lidči, kde si pozrieme výnimočný projekt, Česko–Slovenský betlehem, ktorého scéna je umiestnená na ploche 170 m2, pričom samotný betlehem má 50 m2, 230 figúriek, z toho 75 pohyblivých a viac ako 100 vyrezávaných stavieb. Praco-valo na ňom 15 rezbárov z Česka i Slovenska a jeho nosnou myšlienkou je spojenie biblického príbehu svätej rodiny v Betleheme s rozsiahlou kompozíciou.

Pokračovanie do Vizovice so známou pálenicou, kde si urobíme exkurziu do závodu Rudolf Jelínek, ktorý je vý-znamným producentom a exportérom alkoholických nápojov. Vstupnou bránou do Distellery Landu je podniková pre-dajňa, exkurzia začína v kinosále, kde sa v krátkom filme dozviete o vývoji pálenia na Valašsku, o procese výroby sli-vovice, v múzeu o vývoji a výrobe páleniek na Vizovicku. Ďalšou zastávkou je expozícia whisky, priestory egolizácie, „slivovicopád“, stáčiareň, záverečnou bodkou ochutnávka a malý darček ako pozornosť. Navštívime aj bielu perlu Valašska - zámok Vizovice, kde na reprezentatívnej trase môžeme obdivovať drahý nábytok, obrazy, porcelán, archi-tektonicky dokonalú zámockú záhradu s majestátnymi stromami, kvitnúcimi bylinkami a rybníkom v tvare slzy.

Ďalšou zastávkou bude známe kúpeľné mestečko Luhačovice, kde môžete obdivovať svojrázne až folklórne ladené se-cesné stavby Dušana Jurkoviča, ktoré sa pripravujú na zápis do zoznamu Unesco, poprechádzať sa po kolonáde, vychut-nať si sviatočnú atmosféru tradičného programu Otváranie prameňov, ktorým sa slávnostne začína kúpeľná sezóna. Ne-bude chýbať jarmok ľudových remesiel, kúpeľný park ožije vystúpením folklórnych skupín, hudobných a tanečných predstavení. Návštevníkov čaká krásne vyzdobené mestečko, zaujímavý program plný pestrých krojov, secesných kos-týmov, výstava automobilových veteránov, velocipédov... Táto tradícia pochádza ešte z čias prvej republiky, obnovená bola po r. 1989. Požehnanie prameňov symbolizuje poďakovanie a požehnanie ľudom, ktorí ich budú užívať, aj samot-ným prameňom.

Odchod na Slovensko


V cene je:

doprava autobusom, sprievodca CK


Možné príplatky:

vstupenky, cestovné poistenie

Naša ponuka


Počasie

Albánsko
31.3.:   17 °C
Bulharsko
31.3.:   16 °C
Cyprus
31.3.:   17 °C
Čierna Hora
31.3.:   15 °C
Egypt
31.3.:   23 °C
Grécko
31.3.:   15 °C
Chorvátsko
31.3.:   17 °C
Maďarsko
31.3.:   13 °C
Taliansko
31.3.:   19 °C

Kurzový lístok