Srí Lanka - večne zelený ostrov

Destinácia: Srí Lanka
Kód zájazdu: 1286141
Cena od: 1 250 €
Príplatky od: 960 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

22.08.2024 16 dní First Minute 1 250 € +960 € odlet: Viedeň, Budapešť letecká
19.09.2024 15 dní First Minute 1 250 € +960 € odlet: Viedeň, Budapešť letecká
17.10.2024 15 dní First Minute 1 250 € +960 € odlet: Viedeň, Budapešť letecká
20.01.2025 15 dní First Minute 1 754 € +960 € odlet: Viedeň, Budapešť letecká
08.02.2025 15 dní First Minute 1 754 € +960 € odlet: Viedeň, Budapešť letecká

Popis zájazdu

Ak si máme predstaviť raj na zemi tak je to určite Srí Lanka. Už po príchode na ostrov sa vzduchom šíri vôňa exotiky. Čerstvé mango, papája, pikantné kari, sú chute ktoré za 14 dní dôverne spoznáte. A nie len to, ale zoznámite sa so životom na Srí Lanke, nedotknutá príroda voľne žijúce zvieratá. Jednoduchý život miestnych obyvateľov, ktorý je bez stresu z toho čo sa bude diať ďalší deň. Ľahkosť bytia miestnych obyvateľov je až nákazlivá. Možno za to môže slnečné počasie, neutíchajúci modrý oceán alebo uvoľňujúce ayurvedické masáže. Tak prijmite našu pozvánku do raja.

Pre vstup na Srí Lanku  potrebné víza a príletové karty, spracujeme ich za Vás. Platnosť cestovného pasu musí byť min. 6 mesiacov po návrate z destinácie.

Program
1. deň   Príletový deň, exkurzia do mestečka Negombo, návšteva slonieho sirotinca Pinnawala, presun do Dambully, noc v hoteli

Prílet do hlavného mesta Colomba, Srí Lanka.
Zájazd Srí Lanka večne zelený ostrov začína.
Na letisku nás už čaká miestny sprievodca.
Prvá zastávka bude NEGOMBO, malebné staré rybárske mestečko pri mori, známe aj ako „malý Rím“, je domovom prevažne katolíckej komunity. Od portugalských a holandských hradieb, pevností, kostolov a prícestných svätýň až po zaujímavé kanály a zátoky, Negombo si stále zachováva niečo zo svojho starosvetského šarmu a pozostatkov portugalských osadníkov.
Presun autobusom do mesta Pinnawala, kde sa nachádza najznámejší sloní sirotinec na Srí Lanke, Pinnawala Elephant Orphanage.
Presun do Dambully a noc v hoteli s večerou.

2. deň   Návštevy budhistických chrámov, srílansky obed, exkurzia na Sigiriyu - Levia skala, voľný čas
Raňajky v hoteli
Po raňajkách nasadneme do autobusu a smerujem na sever Srí Lanky.  Po ceste sa zastavíme v budhistickom chráme Atu Gal Viharaya v Kurunegala. Odtiaľ pôjdeme navštíviť Dambullu, chrám nachádzajúci sa na skale. Je to  chrámový jaskynný komplex zaradený do zoznamu UNESCO.
Obed bude klasicky Srílanský – ryža a kari. Po obede nasadneme opäť do autobusu za ďalším dobrodružstvom, čaká na nás ďalšia pamiatka zo zoznamu UNESCO Sigiriya (Levia skala). Je to gigantická skala, vytvorená z magmy vyhasnutej sopky. Na večer sa presunieme do hotela.
Voľný program

3. deň   Výlet do mesta Polonnaruwa, exkurzia do dedinky Hiriwadunna, s tradičným obedom, voľný čas
Raňajky  v hoteli
V tento deň nás čaká výlet do druhého najstaršieho kráľovského mesta zo všetkých  na Srí Lanke – Polonnaruwa – UNESCO pamiatka. Toto mesto vzniklo po zničení mesta Anuradhapura, ktoré bolo skoro 1400 rokov hlavným mestom kráľovstva. Polonnaruwa sa veľmi dobre zachovala a dodnes si môžete pozrieť  vstupy, chrámy či iné monumenty. Nie úplne v plnej kráse, ale sú dochované natoľko, že si viete predstaviť ako kedysi vyzerali. Toto mesto najviac prekvitalo v rokoch 1153-1186, stavali sa chrámy, bazény a dokonca zavodňovacie systémy, ktoré využívajú do dnes.
Poobede nás čaká exkurzia do miestnej dediny menom Hiriwadunna, najprv sa prevezieme cez džungľu na voze ťahanom volmi, potom absolvujeme plavbu na katamaráne aj s klobúčikmi na hlave, ktoré nám miestny vyrobia z listov a kvetov lekna a nakoniec nás čaká príprava chutného jedla tradičným spôsobom na otvorenom ohni. Domáci nám ukážu prípravu kokosu a aj ako sa čistí ryža.
Na večer sa presunieme do hotela.
Voľný program

4. deň   Presun do Kandy; cestou návšteva záhrady s korením a bylinkami, hinduistického chrámu, Botanickej záhrady a chrámu Budhovho zubu; Kandy Dancing šou, voľný čas
Po raňajkách a 3 nociach strávených v Sigiriy sa presúvame do druhého najväčšieho mesta na Srí Lanke a posvätného mesta budhistov Kandy. Po ceste budeme mať viacero zastávok. Najskôr navštívime Mathale Spice and Herbs Garden (Záhrada s korením a bylinkami). Ďalšou zastávkou je hinduistický chrám Mathale Hindu Temple a odtiaľ pôjdeme pozrieť Royal Botanical Garden (Kráľovská Botanická Záhrada), kde uvidíme cez 4000 druhov rastlín.
Našou poslednou zastávkou pre tento deň je Temple of the Tooth (Chrám Budhovho zubu) je to najznámejšia svätyňa na celej Srí Lanke.
chvíľu oddych
Podvečer pôjdeme trošku za zábavou -čaká na nás Kandy Dancing Show.
Presun na hotel a večera v hoteli.
Voľný program

5. deň   Výstup na Ambuluwawa vežu; presun do Nuwara Eliya, exkurzia do Čajového závodu, zastávka pri vodopádoch, voľný čas

Raňajky v hoteli
Po raňajkách smerujeme južnejšie od Kandy do mesta Gampola, kde nás čaká výstup na Ambuluwawa Tower – veža v tvare špirály.
Potom nás čaká cesta do Nuwara Eliya. Po ceste sa zastavíme na exkurziu  po Čajovom závode. Vlhkosť, nízke teploty a zrážky v centrálnej vysočine krajiny poskytujú klímu, ktorá je vhodná na výrobu vysoko kvalitného čaju. Srí Lanka je štvrtým najväčším svetovým producentom čaju a tento priemysel je jedným z hlavných zdrojov príjmu na Srí Lanke.
Zastavíme sa aj pri vodopádoch Ramboda Waterfalls ,kde sa môžete aj osviežiťUvidíme  tam aj množstvo stánkov, kde domáci predávajú zeleninu. Vodopád Ramboda je vysoký asi 109 metrov a vyteká z dvoch miest. Väčšina ľudí však o tom druhom, vyššie položenom nevie, a preto ho nenavštívi.
Priemerná ročná teplota v Nuwara Eliya je len 16 stupňov a pripomína anglické počasie. Navštívime tu  Nuwara Eliya City, Colonial Hotel a najstaršiu poštu na Srí Lanke.
Presunieme sa na hotel.
Večera v hoteli.
Voľný program.

6. deň   Cesta vlakom do mesta Ella :), menší výstup na horu Little Adam´s Peak, Most deviatich oblúkov, voľný čas
Raňajky v hoteli
Po raňajkách zamierime do mesta Nanuoya kde nasadneme na vlak a vychutnáme si pekné výhľady po ceste do mesta Ella. Ella je jedno z najznámejších a najnavštevovanejších miest na Srí Lanke. Užijeme si 45 minútový výšľap na horu Little Adam´s Peak. Ak vás fascinujú mosty, tak pri moste The Nine Arches Bridge (Most deviatich oblúkov) si prídete na svoje. Tento skvost krásne prepája divokú prírodu a výtvor človeka.
Presunieme sa na hotel.
Večera v hoteli.
Voľný program

7. deň   Presun do Dickwella; zastávka pri vodopádoch Ravava, návšteva budhistického chrámu Buduruwagala, sloní sirotinec Udawalawa
Raňajky v hoteli
V tento deň sa konečne presunieme na úplný juh ostrova k Indickému oceánu , avšak po ceste nás ešte čaká zopár zastávok. Prvou budú, v súčasnosti, najširšie vodopády na Srí Lanke Ravana Waterfalls. Našou druhou zastávkou bude Buduruwagala Rock Temple (Buduruwagalský kamenný chrám) budhisticky chrám. Celý komplex sa skladá so siedmich sôch z 10. storočia. A napokon navštívime sloní sirotinec Udawalawa Elephant Transit Home, kde sa pozrieme ako vyzerá kŕmenie malých sloníkov.
Napokon sa presunieme do rezortu v Dickwella.
Večera v rezorte.
Voľný program.

8. deň   Voľný deň v rezorte :) možnosť sledovať korytnačky

Raňajky v hoteli
Voľný deň na pláži, môžete ísť sledovať korytnačky , ktoré sa tu voľne pohybujú
Večera v rezorte

9. deň   Presun do mesta Hikkaduwa, voľný program
Raňajky v hoteli
check out
Presun do mestečka Hikkaduwa., kde si budete užívať rozsiahle pláže, západy slnka.
Voľný program
Ubytovanie v hoteli, večera v hoteli.

10. deň   Voľný deň v rezorte :) možnosť fakultatívneho výletu - pozorovanie veľrýb

Raňajky v hoteli
Oddych na pláži, alebo možnosť fakultatívnej exkurzie:
Pozorovanie veľrýb v Mirissa: Však ste vždy chceli vidieť obrovskú kosatku na vlastné oči? Obrovské telá plávajúce v hlbokých modrých vodách. Na tomto výlete vkročíte do kráľovstva veľrýb, kde títo spievajúci titáni strhávajú na seba všetku pozornosť.
Poldňový výlet.
Večera v hoteli

11. deň   Voľný deň v rezorte :)

Raňajky v hoteli
Voľný čas
Večera  v hoteli.
Voľný program

12. deň   Voľný čas do presunu (Wattalla)
Raňajky v hoteli
pobyt na pláži a pri bazéne
okolo 16:00 presun do Wattalla
večera v hoteli
voľný čas

13. deň   Voľný deň v rezorte :) možnosť navštíviť hlavné mesto Colombo

Raňajky  v hoteli
voľný čas a možnosť navštíviť Colombo – hlavné mesto a nakúpiť si posledné suveníry
večera v hoteli

14. deň   Odletový deň

Raňajky v hoteli
Odlet domov
Koniec zájazdu Srí Lanka večne zelený ostrov

* Zájazd sa uskutoční pri obsadení 8 osobami (maximálny počet osôb je 22)
** Poradie aktivít v programe sa môže meniť v závislosti od času príletu/odletu (letecká spoločnosť má právo meniť časy letov).
*** CK má právo na zmenu hotela, úpravu programu, za predpokladu adekvátnej náhrady a zrozumiteľného ohlásenia účastníkom zájazdu.

Cena zahŕňa:

ubytovanie v 3*++ / 4* hoteloch s polpenziou
česky/slovensky hovoriaci sprievodca
všetky transfery klimatizovaným autobusom podľa programu
všetko vstupné na pamiatky podľa programu
fľaša minerálnej vody osoba/deň

Cena nezahŕňa

spiatočnú letenku z/do Viedne do/z Colombo (s prestupom) od 900€/osoba
víza na Srí Lanku - 60€/osoba
cestovné poistenie Balík A3 vyššie storno - 72€/osoba/pobyt (v prípade príletu deň po zájazde - 76,80€)
fakultatívny výlet Pozorovanie veľrýb a žralokov: 68€/osoba
obedy a ostatné stravovanie mimo polpenzie, nápoje
transfer na/z/ letisko Bratislava - Viedeň - Bratislava: 15€/osoba/cesta
transfer na/z/ letisko Bratislava - Budapešť - Bratislava: 40€/osoba/cesta

Naša ponuka


Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,73 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,99 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »